Denní strava – suplementace

Každodenní aktivita nejen v případě profesionálních sportovců negativně ovlivňuje hladinu živin v našem těle. Při každodenní činnosti se cenné minerály spotřebovávají nebo odstraňují potem. Jak efektivně vyrovnat jejich úroveň?

Suplementace se může ukázat jako volské oko. V první řadě dodá tělu potřebné živiny. Doplňky stravy jsou dostupné v mnoha formách: tablety, dražé, také šumivé tablety k rozpuštění ve vodě. Jak tyto produkty fungují? Suplementy jsou nejčastěji vitamínové sady, určené pro aktivní lidi a ty, kteří si chtějí udržet zdravý jídelníček a štíhlou linii.

Jejich hlavním úkolem je regenerovat organismus v době únavy, dodat potřebné minerály a vitamíny. Doplňky stravy pomáhají budovat hodnotnou svalovou tkáň a také inhibují katabolické procesy. Doplňky stravy se doporučují i ​​těhotným ženám, které jsou zvláště náchylné k anémii nebo jiným onemocněním. Tyto produkty lze nalézt v lékárnách.

Doplnění vaší každodenní stravy

Každý den jíme produkty bohaté na četné živiny. Důležité je, aby mezi nimi dominovaly bílkoviny, vitamíny, sacharidy, ale i trocha tuků. Jsou to většinou ingredience, které podporují tělo při každodenní práci, stejně jako budují zdravé tělo. Bohužel žijeme na cestách, a proto jíme jídla rychle – často jsou zbavena základních živin.

Pokud však nestíháme připravovat hodnotná jídla, je nutné stravu doplnit. Co jsou doplňky? Nejčastěji jsou to vitamínové sady s přídavkem minerálních solí, vitamínů a mikroelementů. Tyto produkty jsou k dostání v lékárnách, ale také v obchodech s potravinami a bylinkách. Je používání doplňků stravy bezpečné?

Ano, pokud dodržujeme doporučené denní dávky. Jejich konzumaci nemusí lékař kontrolovat. Doplňování stravy je také indikováno jako podpora organismu v rekonvalescenci po nemocech. Suplementy jsou dobrou alternativou, když není čas na hodnotné jídlo.

Doplňky pro lidi, kteří trénují běh

Běhání se stalo před časem extrémně módní. Běhají mladí i staří, ženy i muži. Uličky parku jsou ráno i večer plné běžců. Všechno jsou to lidé, kteří chtějí něco udělat pro své tělo. Nemělo by se však zapomínat, že běh je velmi náročná forma fyzické aktivity, a proto se vyplatí čas od času své tělo podpořit.

Zranění a zranění – Zranění lze považovat za největšího nepřítele běžců. Ukazuje se, že lidé, kteří trénují běh, jsou vystaveni různým typům zranění. Nejčastěji postihují svaly, klouby a páteř. Pokud nestojíme o zahřátí, nebereme doplňky posilující příslušné partie našeho těla, velmi snadno se zraníme, což nás na dlouhou dobu vyřadí ze sportu a aktivního života.

Suplementy – Čím častěji a intenzivněji běháme, tím lépe bychom se měli starat o správnou přípravu svého těla. Je rozumné užívat vitamínové a minerální přípravky, které doplní případné nedostatky minerálů a zároveň účinně chrání svaly a klouby před zraněním.

Previous post Jak zkontrolovat, které doplňky stravy jsou nejúčinnější?
Next post Jak zlepšit efektivitu tréninku?