Aminokyseliny podporují práci na postavě

Aminokyseliny budují bílkoviny a to je složka, která při práci se svalovou hmotou nemůže chybět. Pokud si chcete zajistit správné množství aminokyselin, vyplatí se sáhnout po legálních a ověřených živinách, které se dají sehnat v dobrých obchodech se sportovním zbožím.

Glutamin chrání svaly – glutamin je aminokyselina, která by měla být tělu dodána při intenzivním cvičení. Jeho výhodou je především ochrana svalů před rozkladem bílkovin, které jsou součástí jejich struktury. Díky tomuto působení glutaminu si můžeme být jisti účinky práce. Odbourávání bílkovin nám hrozí po cvičení v posilovně. Glutamin zvyšuje naši imunitu a výrazně urychluje regeneraci svalů. Jsme rychle připraveni na další návštěvu tělocvičny.

BCAA zaručují sílu – rozvětvené aminokyseliny jsou zárukou rychlého zbavení se únavy a stimulace růstu svalové hmoty. Zajišťují rychlý nárůst síly a účinně inhibují katabolismus. Jejich dodání tělu přináší uspokojivé výsledky.

Protein v různých formách

Protein je složka, která nesmí chybět v jídelníčku člověka navštěvujícího posilovnu a budovajícího svalovou hmotu. Ne vždy si dokážeme zajistit dostatečné množství bílkovin v každodenní stravě, proto se vyplatí seznámit se s doplňky stravy a vybrat si ten nejlepší.

Syrovátkový protein je lídrem – živiny na bázi syrovátkového proteinu zaručují nejlepší vstřebávání svalové hmoty. Proteiny tohoto typu vytvářejí vynikající anabolické podmínky, tedy stimulují růst svalové hmoty. To je způsobeno snadnějším transportem aminokyselin do svalových buněk. Dávkování tohoto typu živin je uvedeno na obalu. Obvykle si dáváte porce ráno a po tréninku.

Protein podporuje cvičení – jednoduché proteiny se rychle vstřebávají a téměř okamžitě dodají tělu energii a stavební kameny pro svalovou hmotu. Sójový protein pomáhá zlepšit metabolismus, což usnadňuje spalování zbytečných kalorií. Komplexní proteiny se rozkládají a systematicky poskytují aminokyseliny déle.

Chutné a účinné

Užívání doplňků stravy a sportovní výživy nevyžaduje otravnou konzumaci nechutných prášků a polykání ohavných kapslí. Výrobci se ujistili, že chuť doplňků je dostatečně příjemná, aby vás povzbudila k jejich vyzkoušení.

Tyčinka pro sportovce – v první řadě se vyplatí věnovat pozornost tyčinkám, které svou chutí neodrazují od konzumace. Malá tyčinka je koncentrovaná dávka bílkovin, sacharidů a zdravých tuků, díky které naše tělo dostává všechny ingredience potřebné pro efektivní cvičení v posilovně. Tyčinky mají různé příchutě, takže si můžeme vybrat svou oblíbenou. V regálech najdete banánové, jahodové, čokoládové a karamelové proteinové tyčinky.

Živiny v různých podobách – živiny, které lze sehnat ve specializovaných prodejnách, nabízejí širokou škálu surovin, ale také mnoho příchutí. Pokud chceme, můžeme zvolit jahodové, ananasové nebo pomerančové smoothie. Pro ty, kteří nemají rádi rozpouštění prášku ve vodě, je k dispozici široký výběr kapslí ke spolknutí.

Next post Role draslíku v těle – co dělat pro zdraví?