Doplňky stravy podporující hubnutí

Kvůli sedavému způsobu života, kalorickým jídlům a nechuti ke zvýšené fyzické námaze má značná část společnosti problémy s nadváhou. Pouze přísná výživová disciplína a pravidelný trénink vám mohou pomoci shodit zbytečné kilogramy. Účinky lze zlepšit i užíváním doplňků stravy.

Musíme je však volit striktně podle toho, čeho chceme dosáhnout. Rozlišujeme suplementy, které pročišťují organismus, spalují tuky a suplementy potlačující chuť k jídlu. Čistící přípravky působí močopudně a uvolňují z těla toxiny, ale neurychlují spalování tuků. To je úkolem kofeinových nebo guaranových produktů, které snižují vstřebávání tuků.

Na druhou stranu guarová guma, citron a mořské řasy se používají ke snížení chuti k jídlu. V žaludku nabobtnají a vyvolávají klamný pocit plnosti. Neměly by se však užívat při zvýšené fyzické námaze, protože to může mít za následek mdloby a vyčerpání organismu. Každý z těchto doplňků by měl být užíván podle pokynů na obalu.

Složení doplňků na hubnutí

Jak zima končí a začíná jaro, stále více žen se rozhoduje dostát svému novoročnímu předsevzetí a shodit pár kilo navíc. Za tímto účelem začínají s dietami, navštěvují posilovny a ukládají si přísný režim. Když jsou i přesto účinky mizivé a léto se blíží, hledají pomoc ve světě různých doplňků stravy podporujících hubnutí.

V obchodech jich je dost, jen některé mohou skutečně pomoci zmenšit obvod boků. Kvalitní doplňky stravy by měly obsahovat určité složky. Patří mezi ně čekanka, která díky obsaženým enzymům blahodárně působí na mikroflóru tlustého střeva, urychluje trávení a likviduje špatné bakterie.

Žádoucí je také přítomnost fíkové opuncie, která snižuje cholesterol a zvyšuje hladinu glukózy. Zelený čaj, který je jednou z možných složek přípravků na hubnutí, zase obsahuje antioxidanty, zabraňuje kardiovaskulárním chorobám a rakovině.

Doplňky, které ovlivňují hladinu testosteronu

Testosteron je hormon, který se vyskytuje u žen i mužů. V těle pánů však hraje dominantní roli. Je to on, kdo je zodpovědný za mužskou sílu, růst a vytrvalost. Stimuluje syntézu bílkovin, což má klíčový vliv na růst svalové tkáně. Není divu, že se mnoho sportovců rozhodne podpořit svůj jídelníček a cvičení doplňky stravy, které stimulují tvorbu testosteronu. Hlavní roli hraje chemická látka zvaná kyselina d-asparagová.

Tato látka zvyšuje produkci tohoto hormonu na horní hranici 30 %. Více testosteronu v těle působí stimulačně, má vliv na sílu a výkonnost organismu a zvyšuje rychlost regenerace svalů. Nejlepší výsledky budou vidět u mírně starších sportovců, protože hladina přirozené produkce testosteronu s věkem klesá. Je to však dost nebezpečný doplněk stravy. Jeho nevhodné užívání může vést k hormonální nerovnováze v těle. Jednou z častějších komplikací je rakovina prostaty.

Previous post Vyplatí se brát doplňky na mši?
Next post Sport a naše zdraví – vzájemné ovlivňování