Užívání doplňků stravy – co stojí za to vědět?

Doplňky stravy jsou složky, které byly uměle vyrobeny farmaceutickými společnostmi pro zdravotní účely. Pokud je strava chudá na různé složky, lékaři doporučují doplňky stravy. Doplňují tělu makroživiny a mikroprvky, díky čemuž nedochází k vedlejším účinkům nedostatku daného vitaminu či jiného prvku.

Vyplatí se nejprve provést lékařské testy, abyste zjistili, o jaký stav se jedná, a poté užívat doplňky. Některé z nich mají více složek, například hořčík s vitamínem B, protože jde o lepší vstřebatelnost. Existují také doplňky pouze pro účely hubnutí. V tomto případě dokonale spalují tuky, regulují svalovou tkáň, případně doplní tělu další potřebné složky.

Pokud se člověk zdravě stravuje a sportuje, je to komplexní a dobrá suplementace. Nevyplatí se je kupovat na vlastní pěst jen proto, že jsou inzerované. Každý organismus je jiný a zde by měl odborník na výživu doporučit vhodnou suplementaci. Navíc se liší pro ženy, muže a dokonce i děti, takže na to pamatujte.

Než sáhnete po suplementech

Vitamíny a doplňky jsou pro zdraví nezbytné, protože někdy nejsme schopni získat dostatek základních živin ze stravy. Staly se velmi oblíbenými nejen mezi kulturisty, ale také mezi lidmi, kteří dbají na zdraví a kondici a také mezi lidmi trpícími specifickými nedostatky.

S rostoucí poptávkou po doplňcích a vitamínech se zvýšily zdroje a množství dodavatelů a musíte být velmi opatrní, abyste získali kvalitní produkty za dobrou cenu. Několik tipů vám může pomoci získat nejlepší zkušenost s každým nákupem. Vždy si přečtěte štítek. Ingredience jsou nejdůležitější, musíte je zkontrolovat.

Mnoho doplňků a vitamínů obsahuje chemikálie, které mohou být škodlivé nebo toxické. Před nákupem se ujistěte o kvalitě produktu. Pro jistotu zkontrolujte datum spotřeby. Bohužel na to většina kupujících zapomíná, čímž se zvyšuje šance na nákup produktů, které mohou mít negativní dopad na zdraví.

Žádný doplněk stravy nemůže nahradit péči o vaše zdraví

Když se zapne jakýkoli televizní kanál, během reklamní přestávky můžete obdivovat desítky reklam, které nabízejí zázračné léky a doplňky stravy. Všechna tato opatření mají blahodárný vliv na neduhy, které by samozřejmě měl mít každý. Tato mediální kaše, nemající nic společného s radami lékařů, dokáže člověka vyděsit.

Jeden reklamní blok vám řekne, že máte asi tucet různých nemocí a neduhů. Mezitím je to všechno velký nesmysl. Za prvé, žádný doplněk nemůže nahradit péči o vaše zdraví. Za druhé, bez návštěvy lékaře nemůžete najít žádné příznaky. Pokud tedy někomu něco je, měl by nejprve vyhledat lékařskou pomoc.

Je však třeba pamatovat na to, že doplňky stravy a různé druhy tablet nám v ničem nepomohou, pokud se o své zdraví nebudeme starat sami. Abychom byli spravedliví, řekněme, že opravdu velmi dobrý vliv na zdraví mají jen některé doplňky stravy. Chcete-li však vědět, která to je, zajděte se svým problémem ke svému praktickému lékaři.

Previous post Sport a naše zdraví – vzájemné ovlivňování
Next post Podstatou je nedostatek času na cvičení