Podstatou je nedostatek času na cvičení

Jedním z nejčastějších typů stížností v ordinaci je nedostatek energie na trénink a jiné cvičení. Máme pocit, že neustále pracujeme, a když je čas pečovat o své zdraví a cvičit, nezbývá nám energie. V dávných dobách – tedy v dobách před počítači a elektronickými věcmi – byli lidé fyzicky aktivní od úsvitu do soumraku.

Jejich tělo bylo dobře trénované a schopné zapojit se do namáhavých činností, jako je farmaření, úklid domu, udržování potravy a aktivity rodiny. Dnes jsme tak zaneprázdněni závazky, zaměstnáním, rodinou, péčí o staré rodiče, udržováním pořádku v našich domovech a nesčetnými dalšími povinnostmi a požadavky, že si později chceme jen sednout a odpočinout.

To je důvod, proč jsou naše těla oslabená, unavená a opotřebovaná stresem. Vzhledem k neustálé silniční dopravě nemůžeme urazit žádnou vzdálenost. Zaměřujeme se na nezdravou stravu, věnujeme se činnostem, které škodí našemu zdraví a bezpečnosti, nejraději sedíme mnoho hodin u televize nebo počítače.

Zdravý životní styl není jen o pohybu – kde brát energii?

Strava je základem zdravého životního stylu a nepochybně převažuje nad cvičením, protože cvičením a nedržením diety nedosáhneme výsledků, které si hlavně přejeme. Tajemstvím krásných postav, které můžeme obdivovat na fotkách na internetu, je právě sladění stravy a cvičení.

Proteinovo-tuková dieta umožňuje rozvíjet svaly, samozřejmě za pomoci pravidelného cvičení. Jeho charakteristickým rysem je udržování rovnováhy mezi bílkovinami a tuky přijímanými v potravě tak, aby jich nebylo příliš mnoho, a využívají se v procesu přeměny a budování svalů. Jak takovou dietu vytvořit?

V první řadě si musíte dávat pozor na to, kolik kalorií přijmete a jaké produkty k přípravě jídel používáte, aby byla zachována rovnováha mezi bílkovinami a tuky. Spoléhat bychom se měli především na vejce, maso, těstoviny, ale i ovoce a zeleninu, protože jde o produkty bohaté na suroviny, které jsou u tohoto typu stravy nejdůležitější. Netřeba dodávat, že trénink je zde povinný, protože tato dieta je určena pro růst svalů.

Ploché břicho nemusí být jen sen

Pokud je naším cílem spalování břišního tuku, stojí za to si uvědomit základní fakt: samotný trénink není schopen dosáhnout očekávaných hubnoucích efektů. Tisíce „crunches“ nebo oblíbený aerobik 6 Weider nestačí. Základem by v tomto případě měla být vyvážená redukční dieta, která sníží obsah tuku v těle, a tím i v místě, které nás zajímá.

Užitečný bude také kardio trénink, který vám umožní spalovat nežádoucí tuk. Vyplatí se přidat i posilovací cviky, které vytvarují a posílí svaly, takže když se zbavíme přebytečného tuku, mohlo zpod něj vzniknout krásně vyrýsované ploché břicho. Pro správnou regeneraci musíte pamatovat na přestávky v tréninku.

Provádění velkého počtu břišních svalů každý den není dobrý způsob, jak zlepšit svůj vzhled. Může nás to pouze odradit tím, že nemáme požadované výsledky. Mnohem lepší efekt poskytne dobrá strava a rozumný trénink celého těla, včetně dokonalého cvičení břicha, což je tzv. prkno.

Previous post Užívání doplňků stravy – co stojí za to vědět?
Next post Pro koho jsou doplňky stravy určeny?