Co to znamená vést zdravý životní styl?

Mnohým se zdá samozřejmé, že pokud chcete vést zdravý životní styl, musíte být aktivní a sledovat, co jíte. Jsme totiž to, co jíme. Naše tělo se buduje prostřednictvím metabolismu produktů, které konzumujeme.

Je však třeba připomenout, že zdravý životní styl nemusí nutně znamenat závodní sportování. Jde jen o to se pohnout. Auto, pokud je to možné, by mělo být nahrazeno jízdním kolem nebo jednoduše vlastními nohami. Pokud pracujeme za stolem, vyplatí se čas od času udělat přestávku na pár jednoduchých fyzických cvičení, která protáhnou naše svaly.

Nemusíme také zavádět drakonickou dietu a vše si odpírat. Vše je o umírněnosti a zdravém rozumu. Nic se nestane, když si jednou za čas dáme hranolky nebo pizzu. Je důležité nedělat to příliš často. Měli bychom také myslet na omezení konzumace alkoholu a nutně i na přestat kouřit.

Péče o vzhled a zdraví

Po mnoho let byla hlavním motivátorem pro trénink lidí touha vytvořit atraktivní postavu. Vzhled pevného a vysportovaného těla je atraktivní bez ohledu na věk a lidé, kteří jsou ochotni cvičit a jíst s rozumem, většinou vypadají mnohem lépe a mají více energie než lidé i o dvacet let mladší a odmítající zdravý životní styl.

Díky tomu na cílových páskách dlouhých běhů nebo víceetapových závodů můžete stále častěji potkat nadšené staré lidi, kteří dosahují lepších výsledků než mladší lidé, kteří své dobrodružství se sportem teprve začínají. To vše ukazuje, jak velká změna se za posledních deset let udála v myšlení společnosti o zdravotních otázkách.

Dieta se změnila z pouhé nenáviděné krátkodobé stravy se spoustou nutričních chyb k vědomé a dlouhodobé volbě, která odráží modernější životní styl. Rodina, kolegové nebo přátelé naopak velmi touží kopírovat nové trendy a řešení a dále podporovat zdravý život.

Je možné být zdravý při práci v korporaci?

Samozřejmě, že v poslední době se stalo velmi módní a vhodné vést zdravý životní styl. Všude na nás útočí kampaně propagující zdraví, zdravé stravování a sport. Každá z nás by samozřejmě chtěla být zdravá a krásná, ale ne každému to profesionální práce a každodenní povinnosti umožňují.

Lidé pracující v široce chápaných korporacích s tím mají velký problém. S prací začínají v devět hodin a v závodě tráví celý den, někdy i skoro v noci. Někdy jim zaměstnavatel poskytne přestávku na oběd. Jak v takové situaci správně pečovat o své zdraví?

Nejprve si připravte jídlo doma a vezměte si je s sebou. Jídlo, které lze zakoupit ve městě, je bohužel nezdravé a kalorické. Chce to trochu úsilí, ale určitě se to vyplatí. Každý zaměstnavatel musí také zajistit krátké přestávky v práci. Využívejme je správným způsobem a utrácejme je na krátkou procházku na chodbě nebo ven. Pokud to není možné, stojí za to udělat si u stolu alespoň pár jednoduchých protahovacích cviků.

Previous post Co je to přetrénování?
Next post Školení je klíčem k úspěchu!