Zdravá strava – především zdravý rozum

Když první jarní paprsky nesměle pronikají okny, stále více lidí se rozhoduje změnit své stravovací návyky a věnovat se fyzické aktivitě. Bohužel v mnoha případech jde o drastickou dietu.

Proč se nevyplatí zavádět do své výživy převratné jídelníčky? Za prvé jsou pro tělo velmi destruktivní. Dieta založená na poskytování 1000 kalorií nemůže být zdraví prospěšná, protože potřeby dospělého člověka oscilují kolem 2000 kalorií. Při takto drastické dietě nedodáme tělu všechny potřebné živiny. Taková dieta jistě povede k jo-jo efektu, tedy rychlému přibírání na váze po návratu k normálnímu stravování.

Jaký je tedy nejbezpečnější způsob, jak zhubnout? Především pravidelným a racionálním stravováním. Zdravá strava by se měla skládat z pěti malých jídel denně s intervaly mezi jídly 2,5–3 hodiny. Zdravé stravování by mělo být podpořeno fyzickou aktivitou, která vám pomůže rychleji zhubnout a zpevnit postavu.

Jezte zdravě a zrychlete svůj metabolismus

Kdo by nesnil o tom, že bude moci rychleji spalovat kalorie? Na rozdíl od zdání na to však máme vliv my sami. Stačí si vybrat správné cvičení a výživu.

Co byste tedy měli pít a jíst, abyste zrychlili svůj metabolismus? V první řadě se zaměřte na vodu. Skvěle ovlivní metabolismus sklenice teplé vody před snídaní. Navíc je dobré si na vodu zvyknout a pravidelně ji pít, protože je prostředím pro metabolické reakce v těle a její velké množství pomůže tyto procesy urychlit. Dalším nápojem, který pozitivně ovlivní metabolismus, je káva. Je však lepší do něj nepřidávat cukr ani smetanu, ale pouze nízkotučné mléko. Pozoruhodná je také zelenina a ovoce, výrobky s vysokým obsahem vlákniny, skořice a ostré koření, na které potřebujeme spotřebovat více energie ke spalování.

Správná strava pomůže zrychlit metabolismus, a tím zvýšit počet spálených kalorií. Zároveň to nepovede k nebezpečné destrukci těla.

Pijte vodu – budete zdraví!

1,5-2 litry – tolik vody bychom měli každý den zkonzumovat. Tato tekutina bude mít jistě blahodárný vliv na mnoho aspektů našeho života.

Stojí za to si zvyknout na pití vody, která je hlavní složkou lidského těla. Díky tomu, že je prostředím pro metabolické změny, má jeho pití velmi pozitivní vliv na rychlost metabolismu. Navíc, když ho konzumujeme před jídlem, zmenšujeme velikost snědených porcí. Zaplní také žaludek a nahradí kalorické svačiny. Působí blahodárně na pohodu, protože čistí tělo od toxinů. Díky tomu se nebudeme cítit malátní a unavení.

Lidé, kteří chtějí zhubnout, by měli věnovat zvláštní pozornost pití vody. Nejen, že neobsahuje žádné kalorie, ale také vám může pomoci zhubnout. Naplňuje žaludek, čistí od toxinů, zajišťuje lepší náladu. Voda vám dá to, co sladké džusy a sycené nápoje nedokážou. Zároveň nám nedodává škodlivý cukr, který se ukládá v podobě zbytečných kilogramů.

Previous post Školení je klíčem k úspěchu!
Next post Proč někteří lidé nedodržují tréninkový plán?