Aminokyseliny – efektivní suplementace

Velmi důležitým faktorem při suplementaci jakékoli živiny je dodržování určitých pravidel, která umožňují její efektivní působení. Neexistuje způsob, jak nalít tekutiny, sypat prášky a brát prášky, když nemáme jasně stanovený cíl. V případě aminokyselin – chceme dosáhnout krásné sochy. stačí to?

Důležité a esenciální aminokyseliny – Za zmínku stojí, že naše tělo si aminokyseliny vytváří samo. Některé z nich jsou přítomny v našem těle a některé musíme poskytnout. Jsou to například jednoduché aminokyseliny. Podle toho, jaký je náš tréninkový cíl, bychom měli sáhnout po jiných typech živin. Jeho výběr závisí na tělesné hmotnosti a rychlosti metabolismu, pohlaví, předchozích tréninkových zkušenostech, již vlastní svalové hmotě atd.

Gainer – kondicionér pro hubené lidi – Gainer kondicionér je vynálezem moderní doby. Stres, rychlý metabolismus a životní styl, který někdy neumožňuje nutričně bohatá a dostatečně velká jídla, ovlivňují ztrátu cenných kalorií, aniž by to mělo pro svaly přínos. Rainer poskytuje aminokyseliny i bílkoviny bez obětování budování svalů. Užívá se před a po tréninku, umožňuje efektivně doplňovat nutriční nedostatky.

Doplňky – tekuté nebo tablety?

V povědomí našich spotřebitelů panuje obecný názor, že všechny doplňky stravy se lépe vstřebávají v tekuté formě. Ale je tomu skutečně tak?

Argument, který zřejmě určuje výhodu tekutiny oproti tabletám, je přesvědčení, že živiny vstupující do našeho žaludku se nemusí rozpouštět. Ve skutečnosti to ale trvá pár minut a v případě kapsle ještě kratší dobu. Tato doba však nemá velký význam pro efektivitu vstřebávání živin tělem.

Většina tekutých doplňků stravy obsahuje nižší koncentraci účinných látek než v tabletách, kapslích nebo prášcích. A to by mělo být rozhodující otázkou při výběru správného preparátu. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich složení. Zejména proto, že výrobci často do kapalin přidávají prvky, kterým bychom se raději vyhýbali. Řeč je především o všemožných konzervantech, barvivech, sladidlech a zvýrazňovačích chuti.

Samozřejmě nelze jednoznačně tvrdit, že doplňky stravy v tekuté formě našemu zdraví neprospívají. Věnujte pozornost štítkům, které musí výrobce na svých produktech umístit. Naše volba tak bude vědomá, a tedy pro nás nejpřínosnější.

Pravidla pro nákup doplňků stravy

Při použití jakéhokoli typu přípravku byste se měli nejprve zeptat sami sebe na účel jejich užívání. Když si stanovíme cíl a najdeme správnou skupinu preparátů, vyplatí se seznámit se i se složkami vybraných opatření. Tato problematika souvisí i s naším zdravím – doplňky stravy jsou určeny zdravým lidem.

Těhotné a kojící ženy by měly věnovat zvláštní pozornost jejich výběru. Obezřetnost při výběru přípravku znamená také výběr správného dodavatele. Vyplatí se vybírat produkty pouze od známých společností. Kromě toho byste po použití každého přípravku měli pečlivě sledovat své tělo a mít na paměti možnost vedlejších účinků.

Zejména v případě sportovců je důležitý výběr správného suplementu, což často obnáší vyhledat odbornou radu. Vyplatí se ověřit, zda se přípravky, které užíváme, vzájemně neovlivňují a zda například neduplikujeme vitamíny.

Poslední otázkou při výběru suplementu by měla být cena – slogan „cena dělá divy“ v případě suplementů má být odstrašující. Při přijímání opatření tohoto typu byste neměli očekávat zázraky, ale můžete počítat s velkým zlepšením. Trh s doplňky rok od roku roste a nabízí nová a nová řešení. Vyplatí se zůstat v obraze a pečlivě sledovat novinky.

Previous post Zásady zdravého životního stylu
Next post Suplementace zinkem a další oblíbené léčby