Zásady zdravého životního stylu

Skvělou příležitostí, jak implementovat zásady zdravé výživy do našeho života, je touha shodit zbytečné kilogramy. To je ideální čas na zavedení stravy, kterou budeme používat po celý život. Díky zdravé stravě se vyhneme jojo efektu a už se nikdy nevrátíme do staré postavy. Základním principem zdravé výživy je pět jídel denně, v pevně stanovenou denní dobu.

Vyplatí se vsadit na jejich rozmanitost. Zkusme každý den sahat po zcela nových, zdravých potravinách. Správná hydratace organismu je při hubnutí nesmírně důležitá. Vypití jednoho až dvou litrů vody by mělo být povinností každého z nás. Zdravý životní styl není jen dieta. Je to také fyzická aktivita.

Odhaduje se, že k mírnému snížení tělesného tuku stačí cvičit alespoň třikrát týdně. Slazení čaje nebo kávy je nejlepší úplně vzdát. Na džusy z obchodu je také lepší zapomenout. Investujte raději do odšťavňovače a vytvořte si lahodné ovocné smoothie sami.

Zdravé svačiny

V éře zdravé výživy stále hledáme dokonalé recepty na zdravá jídla. Mnoho lidí si pochvaluje i sladkosti a přesnídávky v odlehčené verzi, které mohou nahradit ty tradiční, plné jednoduchých cukrů a tuků. Existuje mnoho receptů, které můžete začlenit do svého jídelníčku. Jedním z nich jsou samozřejmě přírodní jogurty s vlastnoručně připravovaným müsli.

Místo toho, abychom si v obchodech vybírali hotové, můžeme si skládat vlastní směs. K ovesné kaši přidejte oblíbené ořechy, rozinky, sušené švestky, kousky hořké čokolády. Smícháme s jogurtem, podle chuti můžeme přidat i lžíci medu. Z výše uvedené směsi můžete upéct i cukroví nebo zdravé tyčinky, do kterých přidáte dvě lžíce mouky a banán.

Co se týče slaných přesnídávek ve fit verzi, určitě se budou hodit saláty a zeleninové hranolky. Skvěle budou chutnat ty s celerem, petrželkou nebo mrkví, pokapané trochou olivového oleje a ochucené vašimi oblíbenými bylinkami. Můžeme si vybrat, zda dáme přednost křupavější nebo jemnější verzi. Pečeme je na grilu v troubě, ne v hlubokém tuku.

Obezita zdravý životní styl

Jsme jednou z nejrychleji vykrmovacích společností v Evropě. Nyní je zde epidemie obezity. Nadváha a zejména obezita vede ke vzniku mnoha nebezpečných onemocnění. Sedavý způsob života a nezdravá strava jsou hlavními příčinami obezity. Poláci konzumují vysoce zpracované potravinářské produkty a sycené nápoje ve velkoobchodním množství.

Mnoho z nás se navíc fyzické aktivitě vyhýbá. Pro vaše dobro je lepší zcela změnit svůj život a řídit se doporučeními zdravé výživy. Otázkou je jak? Existuje jednoduchý způsob, jak to udělat. Za prvé, nedávejte na sebe příliš velká očekávání. Snažte se jíst pět jídel denně po malých krocích.

Extrémně obézním lidem drastické hubnutí podle lékařů velmi škodí. Změny je třeba zavádět postupně a hubnout maximálně 1 kg za týden. Velmi obézní lidé si proto na účinky budou muset počkat delší dobu. Pamatujte však, že hubnutí vyžaduje čas a bez systematického boje to nepůjde snadno.

Previous post Pravidelné tréninky pro kulturisty
Next post Aminokyseliny – efektivní suplementace