Sacharidy vám dodají energii

Účelem použití vhodné stravy a suplementace je získat energii, která vám umožní efektivně budovat a tvarovat svalovou hmotu. Za tímto účelem se vyplatí seznámit se s živinami, které nám dodají ten pověstný šmrnc a umožní nám intenzivně trénovat.

Různé typy ingrediencí – Když navštívíme obchod s doplňky stravy a zamíříme ke sacharidovým doplňkům, můžeme vidět, že mnoho produktů obsahuje jednoduché i složité sacharidy. Je to dobré řešení, protože lehce stravitelné jednoduché sacharidy nám rychle dodají energii na začátku tréninku. Přítomnost komplexních sacharidů ve složení zajistí, že nás energie po celou dobu tréninku neopustí, protože nám bude systematicky dodávána v odpovídajících dávkách.

Pečujte o své tělo – mnoho produktů, které obsahují sacharidy, jsou také živinami, které pomohou v boji proti únavě. Dodáním energie můžeme sice intenzivněji cvičit, ale potem ztrácíme cenné látky. Proto se vyplatí věnovat pozornost přípravkům, které obsahují hořčík, vápník nebo draslík.

Před a po tréninku

Ochrana kloubů a svalů a jejich příprava na cvičení nekončí v posilovně. Pokud se chystáte do obchodu se sportovním zbožím, určitě se zeptejte na suplementy související s tréninkem. Jejich působení nám pomůže dosáhnout očekávaných výsledků a vyhnout se nechtěným zraněním.
Další pobídka – specializované složení předtréninkových doplňků zvyšuje naši sílu a vytrvalost. Dostáváme dávku energie, která nás motivuje k úsilí. Často spolu bojujeme a chodíme do posilovny bez chuti cvičit. Použitím doplňků se takovým situacím vyhnete. Zlepšují koncentraci. Obsahují také složky, které podporují práci na budování svalové hmoty a spalování tuků. Mnohé z nich obsahují arginin, díky kterému se objevuje fenomén tzv svalové pumpy. Do svalových buněk proudí více krve, což výrazně zvyšuje efektivitu a zlepšuje účinky silového tréninku.

Regenerace po tréninku

Potréninkové doplňky urychlují regeneraci tkání, díky čemuž se náš svalový systém rychleji připraví na další cvičení. Vyhýbáme se také přetrénování. Doplňky inhibují katabolismus, protože obsahují mj. glutaminu.

Taurin urychluje metabolismus. Práce se žlučovou kyselinou výrazně usnadňuje odbourávání tuků. Taurin je také zodpovědný za transport živin. Díky němu se do svalových buněk dostávají aminokyseliny a kreatin. Je to velmi důležitý fakt, proč se vyplatí taurin zavádět do našeho jídelníčku. Přirozeně se vyskytuje v mase, čočce, hrachu, rybách a ústřicích. Pokud chceme pevnou dávku, sáhněme po příslušném doplňku. Vlastnosti taurinu také podporují regeneraci svalů po zátěži.

Často se kombinuje s glutaminem, který také zajišťuje správnou regeneraci po tréninku. Při užívání kreatinu se doporučuje používat tento typ suplementu. Tím je zajištěn dokonalý transport kreatinu do buněk, efektivní budování svalové hmoty a přiměřená ochrana svalů před zraněním a rozpadem v důsledku katabolismu.

Previous post Gainery pro zlepšení efektů
Next post Kde cvičení najít?