Kde cvičení najít?

Dobrodružství začínáme v tělocvičně. Kupujeme permanentku, oblečení, zásobíme se spoustou vody a izotonických nápojů a plánujeme začít cvičit. Jak vytvořit jejich plán?

Začátky jsou nejtěžší – v první řadě nesmíme zapomenout na solidní rozcvičku, která nám umožní připravit svaly na intenzivní práci. Poté začneme realizovat tréninkový plán. Pro dosažení jakýchkoli výsledků je důležitá pravidelnost. Když začneme cvičit a podpoříme se suplementy, vitamíny a správnou stravou, naše tělo nepocítí rychlou únavu a rychleji se připraví na další trénink.

Perfektní plán – tréninkový plán je nejlépe vypracovat za účasti osobního trenéra. Jde o člověka s adekvátními znalostmi, jak volit cviky podle očekávaných výsledků, věku a schopností. Pokud v našem městě není tělocvična, kde by trenér zaměstnával, vyplatí se vyhledat pomoc na webových stránkách věnovaných této problematice. Budeme sledovat příklady cvičení ve zveřejněných videích a číst o nich na fóru.

Kreatin pro dobrý začátek

Když začínáme naše dobrodružství se silovými sporty, často sáhneme po vhodných živinách. Mezi vybranými produkty se většinou objevuje kreatin.

Legální a efektivní – kreatin je jediné legální anabolikum. Jeho použití je bezpečné, protože tato látka je produkována v lidském těle. Úlohou kreatinu je především dodat nám energii a podpořit růst svalové hmoty správnou hydratací svalových buněk. Vyplatí se podporovat transport kreatinu a volit doplňky s obsahem taurinu.

Různé formy doplňku – kreatin se vyskytuje v několika formách. Nejlépe se v těle vstřebává kreatin malát. Dokonale stravitelná forma, která se v trávicím systému předčasně nerozkládá. Kreatin se dodává v kapslích a prášcích. Můžeme si vybrat formu, která nám nejlépe vyhovuje. Kreatin je složkou tzv stacky, tedy vícesložkové spojence pro zlepšení efektů v posilovně. Mají účinek na nafouknutí svalů.

Vitamíny pro návštěvníky posilovny

Provozování silových sportů je spojeno se ztrátou cenných minerálů a vitamínů. Stává se to při intenzivním cvičení a když se potíme na běžeckém pásu nebo kole. Doplňování všech prvků je základem zdravého tréninku a správného fungování těla.

Vitamínový a minerální komplex – mezi doplňky stravy doporučovanými pro sportovce najdeme vitamínové a minerální komplexy. Obsahují složky, které budují kosti a svaly, regulují mnoho procesů ovlivňujících únavu, regeneraci a ochranu organismu. Dobrý doplněk obsahuje vápník, draslík, hořčík, železo a další základní prvky. Správná hladina všech složek zajišťuje detoxikaci těla. Mají také antioxidační účinek, tedy zachycují zdraví škodlivé volné radikály.

Vitamíny ve stravě – dodržování odtučňovací diety se skládá především z rýže, kuřecího masa a tvarohu. Každý se snaží doplnit hladinu vitamínů konzumací zeleniny a ovoce, ale intenzivní trénink způsobuje, že tyto složky rychle ubývají. Díky užívání doplňků nebudeme vystaveni účinkům nedostatku vitamínů v těle.

Previous post Sacharidy vám dodají energii
Next post Kreatin – pár užitečných informací