Gainery pro zlepšení efektů

Gainer je kondicionér, který kombinuje bílkoviny a sacharidy pro budování svalů, které jsou cenným zdrojem energie. Pokud naše tréninky trvají poměrně dlouho, dodržujeme dietu a efekty nabírání svalové hmoty se nedostavují, vyplatí se používat specializované živiny. Nákupem v obchodě si můžeme být jisti, že jsou legální a bezpečné

Výběr správného kondicionéru – chcete-li si pořídit některý ze sacharidovo-proteinových doplňků, je nejlepší zajít do specializované prodejny. Gainery se liší složením, některé mají méně bílkovin, jiné méně sacharidů. Samotné přísady také přicházejí v různých formách. Jednoduché a složité prvky poskytují energii jiným způsobem. Abychom měli jistotu, že kondicionér splní naše očekávání, zeptejme se na jeho výběr zkušeného prodejce. Můžeme se také poradit s osobním trenérem v posilovně.

Složení vypovídá o jeho působení – výběrem gainerů s jednoduchými i komplexními sacharidy můžeme počítat s přívalem energie v každé fázi tréninku. Hodně bílkovin je hodně stavební materiál pro svaly. Nedostatek sacharidů však bude mít za následek využití bílkovin k výrobě energie. Proto je složení gainerů tím nejlepším řešením.

Vhodné jsou izotonické nápoje

Zajištění správného množství vody je velmi důležité nejen při intenzivním tréninku v posilovně. Izotonické nápoje jsou výborným řešením ztráty cenných živin.

Důležité je složení nápoje – kromě velkého množství vody v izotonických nápojích jsou zde látky zodpovědné za správné fungování svalů a regeneraci organismu po intenzivní zátěži. Složení umožňuje zajistit správnou hydrataci organismu a odpovídající hladinu elektrolytů, díky čemuž neklesá účinnost a náš trénink se nevyčerpává.

Nepřítel únavy – izotonické nápoje nám dodají energii ze sacharidů, ale nejsou slazené. Mají také vápník, hořčík a draslík, které ztrácíme v důsledku vyčerpávajícího cvičení v posilovně. Potem se zbavujeme cenných minerálů, jejichž hladinu doplňují izotonické nápoje. Jejich osmotický tlak odpovídá tlaku našeho těla. Velmi rychle a účinně proto uhasí žízeň a oddálí nástup únavy.

Oblíbená volba sportovců

Kreatin je legální anabolikum, které se podílí na budování svalové hmoty a produkci energie. Díky této akci se skvěle hodí pro hromadný trénink. Jako legální zdroj energie a stimulant růstu svalové hmoty se kreatin stává nepostradatelným doplňkem užívaným lidmi provozujícími silové sporty.

Výborná absorpce – Jednou z forem kreatinu je malát. Vyznačuje se výbornou stabilitou, což znamená, že se působením žaludečních kyselin rychle nerozkládá. Rychle se vstřebává, díky čemuž se v našich svalech rychle hromadí velká dávka kreatinu. Jeho úkolem je stimulovat růst svalové hmoty prostřednictvím lepší hydratace buněk. Kreatin také umožňuje výrazně zvýšit účinnost těla.

Kreatin sám o sobě nevybuduje hmotu – užívání doplňků na bázi kreatinu není dostatečným řešením pro budování uspokojivé svalové hmoty. Pouhá stimulace svalového růstu nestačí. Nezbytná je také správná strava, která dodá stavební materiál, tedy bílkoviny.

Previous post Role draslíku v těle – co dělat pro zdraví?
Next post Sacharidy vám dodají energii