Sportovní výživa

Nejste spokojeni s výkonem svých cviků a obvod bicepsu je stále příliš malý? Zvažte použití sportovních doplňků – přípravků připravených speciálně pro lidi, kteří trénují profesionálně nebo jako hobby! Díky používání sportovní výživy si za mnohem kratší dobu vypracujete vysněnou svalovou hmotu, zbavíte se zbytečných kilogramů a zlepšíte celkovou kondici svého těla.

Doplňky stravy a živiny pro sportovce bohaté na bílkoviny, užívané správným způsobem, jsou bezpečnou a nenahraditelnou metodou podporující trénink. Jsou dokonalým doplňkem zdravé a vyvážené stravy. Výrobci si dávají záležet nejen na správných ingrediencích přípravků, ale také na jejich chuti, a proto si na své přijde i kulinářský vybíravý člověk!

Vysoká koncentrace bílkovin v živinách vytvaruje vaše tělo tak, jak jste vždy snili. Vaše tréninky budou snazší a efektivnější a i po velkém úsilí se tělo rychle zotaví. Pokud si nejste jisti, který produkt si vybrat, vyplatí se přečíst si informace na fórech a internetových obchodech nebo požádat o radu trenéra.

Proteinové doplňky

Protein jako základní stavební kámen svalů je pro sportovce nesmírně důležitý. Má také pozitivní vliv na rychlost metabolismu, což má neocenitelný vliv na spalování tuků. Denní potřeba bílkovin pro dospělého člověka je do 2 g na kilogram tělesné hmotnosti. Je neuvěřitelně obtížné dosáhnout, zvláště pro lidi, kteří si rozvíjejí svaly.

Naštěstí nám pomáhají proteinové doplňky. Jedná se o speciální přípravky obsahující velké množství lehce stravitelných bílkovin, ale i aminokyselin a peptidů. Jsou ideálním doplňkem stravy pro lidi aktivně pracující na své postavě. Jsou užitečné zejména při intenzivním tréninku, kdy je silně zatížené tělo vystaveno nedostatku bílkovin a cukrů.

Složky obsažené v živinách pomáhají dodávat tělu správnou dávku bílkovin a sacharidů, čímž podporují růst svalů, regeneraci po extrémně intenzivním tréninku a chrání je před následky přetrénování. Lze je také snadno přizpůsobit vašim vlastním preferencím a potřebám vašeho těla pomocí doplňků s různým stupněm vstřebávání. Bez proteinových doplňků se neobejde prakticky žádný sebeúctyhodný kulturista.

Proteinový doplněk pro sportovce

Proteinové doplňky jsou velmi rozmanité, a proto mají různé názory. Pro uspokojení rostoucích potřeb sportovců vznikají proteinové doplňky, které jsou směsí více druhů živočišných bílkovin. Záleží na tom?

Živočišné bílkoviny jsou nezbytné pro budování svalové hmoty, bývají označovány jako stavební kámen. Bohužel se v těle snadno vstřebává, ale také rychle vylučuje. Proto je vynaloženo veškeré úsilí na rozšíření aktivity bílkovin v těle. Stále častěji se proto používá směs více druhů živočišných bílkovin. To znamená, že když se jeden z proteinů vyloučí, začne pracovat druhý.

Po konzumaci daného preparátu tedy budeme mít jistotu, že naše tělo stále pracuje na budování svalové hmoty. Doporučuje se také používat protein na noc. Díky tomu naše tělo nebude mít tzv. prostoje. Protein lze využít nejen při budování svalové hmoty, ale i při dietě.

Previous post Zdravá voda vám dodá sílu
Next post Co jsou to vlastně přírodní produkty pro zdraví?