Zdravá voda vám dodá sílu

Voda je pro naše tělo velkým přínosem. Odhaduje se, že pokud máme v těle nedostatek vody, může to vést ke ztrátě koncentrace a paměti a také svalové síly až o 30 %. Voda by měla odpovídat našim potřebám. Může se ukázat, že pokud hodně trénujeme, potřebujeme tekutiny obsahující draslík, vápník a hořčík.

Při cvičení se z našeho těla uvolňují elektrolyty, voda je s tímto problémem nejlepší spojenec. Pitná voda se dělí na minerální a pramenitou. Minerální vody mají spoustu minerálů a prvků vhodných pro naše zdraví. Minerální voda může být nízko mineralizovaná, středně mineralizovaná a vysoce mineralizovaná.

Pokud intenzivně trénujeme, můžeme tělo snadno hydratovat středně mineralizovanou vodou. Mezi nejlepší takové vody patří Muszynianka, Staropolanka a Nestle Pure. Voda je základem našeho života, bez ní nemůžeme normálně fungovat, doporučuje se denně přijmout od 2,5 do 4 litrů různých nápojů.

Hrst zdraví

Dnešní text pro lidi, kteří nehodlají úzkostlivě počítat kalorie. A právem existují i ​​jiné způsoby měření porcí jídel. A příjemnější. „Hrstková dieta“ není nic jiného než dieta, která předpokládá, že budeme jíst porci jídel počítanou po hrstech. K snídani si dáváme hrst müsli se sklenicí mléka.

Pokud jde o tekutiny, hrst je množství odpovídající dvě stě padesáti mililitrům. Co se týče masa, je to podobné, jedna hrst se rovná dvě stě padesáti gramům jídla. Jedná se o nízkokalorickou dietu, protože během jejího trvání si neposkytneme více než tisíc kalorií. Nedoporučuje se těhotným ženám a kojícím matkám.

Tak malé množství zkonzumovaného jídla může přerušit procesy laktace, takže během tohoto období stojí za to opustit jakékoli pokusy o výrazné omezení jídla. Další skupinou, která je od této diety odrazována, jsou mladí lidé. V období silného růstu nesmíte hladovět. Na hubnutí je ještě čas.

Vitamín C a trénink a zdraví

Vitamin C je považován za skutečně prospěšný v období nachlazení a chřipek. Nikde však není doloženo, že by vitamín C skutečně zlepšoval obranyschopnost organismu. O vitamínu C je známo, že utěsňuje krevní cévy. Pokud má tedy žena silnou menstruaci, nebo se muž poranil, doporučuje se užívat vitamín C.

Pokud hodně trénujeme, naše tělo je odolné proti řezům a oděrkám. Užívání vitamínu C podporuje rychlejší regeneraci našeho těla po takových úrazech. Trénink a vitamín C jsou dobré duo, tento vitamín zlepšuje výkonnost těla během tréninku.

Pokud trpíme hypertenzí, vyplatí se užívat i vitamín C, protože rozšiřuje kapiláry a cévy, díky čemuž se naše tělo lépe okysličuje. Vitamin C lze tělu dodat i přirozeně, ve formě pomerančové šťávy, vody s citronem nebo jednoduše užíváním citrusových plodů. Vitamin C je vhodný i pro těhotné ženy a malé děti.

Previous post Tréninkový plán v tělocvičně
Next post Sportovní výživa