Aminokyseliny BCAA – co ještě doplnit a jaký je nejlepší trénink?
BCAA – Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem přeložené do polských aminokyselin s rozvětveným řetězcem. Patří mezi ně: valin – regeneruje organismus, reguluje koncentraci cukru v krvi, ovlivňuje energetický metabolismus a syntézu vitaminu B5; leucin – efektivněji buduje svalovou hmotu, vyniká v procesu anabolismu, zvyšuje citlivost svalů na inzulín, využívá další aminokyseliny, aktivuje syntézu svalových vláken a isoleucin – vysoká efektivita cvičení prostřednictvím energetických přeměn.
Mezi celá pozitiva BCAA aminokyselin dále patří antikatabolické aktivity, budování svalové hmoty, dosahování lepších výsledků v tréninku, rychlejší regenerace a oddálení pocitu únavy po fyzické námaze, který je spojen s blokádou transportu tryptofanu do mozku, který tělo si nevyrábí samo, a které je nezbytné pro správné fungování nervového systému. Užívání těchto doplňků se doporučuje zejména lidem se zvýšenou fyzickou aktivitou nebo bojujícími s katabolismem.
Portagen – co o něm potřebujete vědět?
Portagen si sportovci velmi často zaměňují s živinami pro růst svalové hmoty, bohužel je to velká chyba. Portagen je určen pouze pro osoby trpící poruchami trávení s problémy s trávením potravy.
Nesmí ho užívat zdravý člověk, protože patří do kategorie léčivých přípravků. Nežádoucí účinky užívání tohoto doplňku stravy mohou způsobit zvracení a průjem. Už jen to, že je vydáván na lékařský předpis, by vás mělo přimět k tomu, že se nejedná o kondicionér, ale o léčivý přípravek. Portagen obsahuje spoustu vitamínů jako A, B1, B2, B6, B12, C, D a kyselinu listovou.
Další pokladnicí tohoto přípravku jsou různé minerály jako: hořčík, zinek, draslík, sodík, železo, fosfor a vápník. Najdeme v ní také bílkoviny, sacharidy, lecitin a kukuřičný olej. Tuky v něm obsažené tělo snadno vstřebává, proto se doporučuje i lidem se zhoršeným hospodařením s tuky, tedy s problémy se vstřebáváním tuků tělem.
Jaký trénink na tohle všechno?
Intervalový trénink je skvělým řešením pro lidi, kteří chtějí během krátké doby shodit přebytečný tělesný tuk, ale zároveň je pouze pro vytrvalé, protože je velmi intenzivní. Intervaly lze provádět doma bez použití vybavení v tělocvičně.
Tento typ tréninku je kombinací velmi intenzivního cvičení střídavě s cvičením o nízké intenzitě. Intervalový trénink je na tuk nemilosrdný a velmi účinný. Při startování se vždy nezapomeňte zahřát, abyste předešli zranění. Trénink by se měl skládat z 10vteřinových velmi intenzivních cvičení s přechodem např. na 30vteřinovou chůzi.
Jeden cyklus intervalu by měl trvat přibližně 2 minuty a měl by se opakovat 10 až 15krát. Pokud se po skončení cítíme oslabeni nebo se necítíme dobře, je to známka toho, že trénink byl správný. Pamatujte však, že nepřekračujte 45-50 minut denně a zakončete každý trénink slušným protažením. Zajímavostí je, že po intervalech spalujeme tuky 24 hodin.