Co jsou gainery?

Pokud hledáte ten správný proteinový doplněk pro vás, pravděpodobně jste se setkali s pojmem „gainery“. Jaké jsou tyto typy přípravků? Je to také proteinový doplněk, ale oproti těm tradičním obsahuje nejen bílkoviny, ale i sacharidy cenné pro unavené tělo.

Jde tedy o protein-sacharidový doplněk. Díky tomu ovlivňuje nejen rychlý a bezpečný růst čisté svalové hmoty, ale také regeneraci síly a doplnění energetické rezervy pro další trénink a cvičení. Zásadní rozdíl je ale v tom, že gainer je doplněk, který nám – samozřejmě v rámci zdravého rozumu – může nahradit plnohodnotné jídlo, ale ne vždy na něj máme čas a možnosti.

Tyto doplňky obsahují nejen bílkoviny a sacharidy, ale také spoustu vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin. Gainery se doporučují i ​​lidem, kteří prošli vyčerpávajícím onemocněním – pomohou rychle zregenerovat tělo a vrátit mu plnou sílu.

K čemu jsou gainery?

Gainery jsou zajímavou alternativou k tradičním proteinovým suplementům. Jedná se o tzv. protein-sacharidové suplementy. Pojďme se podívat, co to v praxi znamená, a přesněji, jak tento typ přípravy funguje. Jsou právem populárnější u sportovců a kulturistů?

Hlavním účelem gainerů je ovlivnění beztukového růstu tukové tkáně – stále se jedná o proteinový doplněk. Lidé, kteří chtějí zhubnout, proto neprávem sahají po této úpravě a tradiční jídla vyměňují za porce gainerů. V takových případech to může z dlouhodobého hlediska tělu nejen uškodit, ale také generovat další kilogramy – zejména proto, že kondicionér obsahuje i sacharidy.

Teprve kombinace gainerů s intenzivním tréninkem plní tyto přípravky svou roli, tedy nejen budují svaly, ale také regenerují tělo, doplní energetické zdroje a dodají řadu cenných vitamínů, minerálů a živin. Lze je použít i po těžkém a vyčerpávajícím onemocnění.

Co zvážit při výběru gaineru?

Gainery jsou poměrně specifickým typem proteinových doplňků, jelikož jsou doplněny o velkou dávku sacharidů, ale i vitamínů, minerálů a dalších cenných živin. Prodejny suplementů jsou samozřejmě plné širokého výběru těchto proteinovo-sacharidových suplementů, proto vám poradíme, na co se zaměřit, abyste si vybrali ten správný, účinný a bezpečný produkt pro tělo.

Klíčovou otázkou je obsah bílkovin, kde se počítá nejen kvantita, ale i kvalita. Měli bychom si vybrat gainer, který nabízí co nejvíce plnohodnotných bílkovin, tedy takový, který obsahuje hodně exogenních aminokyselin. Navíc si ověřme, zda daný kondicionér neobsahuje složku, na kterou jsme alergičtí.

Před nákupem je také dobré gainer otestovat – požádejme prodejce o případné vzorky zdarma. Vždy se také vyplatí zeptat se na názor zkušenějších v tomto tématu, například prostřednictvím online fór nebo jednoduše požádat prodejce o radu.

Previous post Přijďte do tělocvičny
Next post Ve sportu potřebujete plnohodnotné bílkoviny