Přijďte do tělocvičny

Stále více lidí se rozhoduje navštívit školící místnost a zlepšit kondici a vzhled svého těla. Nejen muži mají rádi posilovny, na tomto typu zařízení rády cvičí i ženy.

Ještě nedávno se dámy bály, že intenzivní trénink v posilovně může vést k nadměrnému rozvoji svalové tkáně a dosáhnout postavy hodné kulturisty. Trenéři a instruktoři vás však uklidňují, že ani pravidelný trénink v posilovně nestačí k tomu, aby vaše svaly dovedl k takovým účinkům. Dámy mohou cvičit v posilovně bez obav, že přijdou o svou ženskou postavu.

Silový trénink je extrémně užitečný pro formování svalů, proto zvažte tuto variantu aktivity. V případě jakýchkoliv pochybností se vyplatí navštívit posilovnu a poradit se s trenérem, který vám pomůže vybrat jednotlivé cviky podle vaší postavy a možností. Ženy, které se rozhodnou pro silový trénink, mohou zvážit užívání speciálních doplňků navržených s ohledem na potřeby žen.

Živiny nejen pro sportovce

Mnoho lidí se diví, k čemu živiny a doplňky stravy konzumují. Zdálo by se, že to, co poskytují, by mělo skončit v lidském těle s každodenní stravou. Ukazuje se však, že to není tak jednoduché. Jsou situace, kdy jídelníček – byť pečlivě naplánovaný – není schopen vyhovět požadavkům organismu.

Nejen sportovci sahají po suplementech, i když v jejich případě je konzumace speciálních přípravků plně pochopitelná. Organismus, který se potýká s dodatečnou zátěží, tedy v tomto případě tréninkem, využívá více živin, vitamínů a minerálů. Další situací, kdy lidské tělo vyžaduje speciální zásoby, může být těhotenství nebo proces hojení po operaci nebo úrazu. Základem speciální suplementace může být i přísná dieta, protože sterilní jídelníček nemá šanci poskytnout tělu vše, co potřebuje.

Musíte však pamatovat na rozumné přijímání živin a doplňků, nejlépe pod přísným lékařským dohledem.

Minerály – mikro a makro

Často si neuvědomujeme, jak důležitou roli hrají minerály v našem těle, a víme o nich velmi málo. Mezitím bez nich nejsme schopni správně fungovat.

Minerály definujeme prvky, které nás obklopují. Nacházejí se ve vzduchu, vodě a půdě, ale především v potravě, kterou jíme. Právě tak se dostávají do lidského těla, kde se podílejí na chodu všech orgánů a systémů. Když chybí, tělo se bouří, dochází k poruchám a v důsledku toho k nemocem a nemocem.

Minerály dělíme na mikro a makro prvky. Skupina, do které prvek patří, určuje denní potřebu organismu ve vztahu k tomuto faktoru. Pokud překročí 100 mg za den – prvek je makroelement, pokud je nižší – označuje se jako mikroelement.

Pro správné fungování organismu je potřeba pečovat o poptávku po minerálech.

Previous post Co je ZMA?
Next post Co jsou gainery?