HMB – co to je?

HMB je derivát leucinu, produkt oceňovaný zejména sportovci. Je to dáno především jeho silnými antikatabolickými vlastnostmi. Co to znamená?

Katabolismus se nazývá rozpad svalů Příčinou rozpadu svalů je nejčastěji příliš intenzivní trénink nebo nedostatek bílkovin v těle. Látky jako HMB především brzdí katabolické procesy, díky čemuž je možné zajistit celistvost svalů. Celý název tohoto produktu je hydroxymethylbutyrát a jde o vedlejší produkt syntézy bílkovin. Lidské tělo si HMB dokáže vyrobit samo.

Jeho množství je však tak malé, že je v případě sportovců silná potřeba jej doplňovat. Obvykle se rozhodnou doplnit stravu užíváním doplňků s HMB. Pro koho je toto opatření určeno? Určitě pro začínající sportovce, kteří chtějí rychle dosahovat sportovních výsledků. HMB se doporučuje i lidem, kteří fyzicky pracují, mají problémy s výkonností těla a chtějí ji zlepšit.

Jak HMB působí na sportovce?

Hydroxymethylbutyrát neboli HMB je jednou z nejpoužívanějších živin sportovci. Je to derivát lecitinu, který vzniká jako výsledek syntézy bílkovin. Hlavním úkolem HMB je inhibovat katabolické procesy, které mají za následek rozpad svalů.

To má významný dopad na kvalitu svalů a účinně brání budování svalové hmoty. Má pravidelné užívání HMB skutečný vliv na naše tělo? Stojí za to napsat, že HMB ovlivňuje především kondici těla – zlepšuje efektivitu a připravuje svaly na mnohem delší práci. Laboratorní testy potvrzují, že HMB je nezbytný pro rychlé budování svalové hmoty.

HMB také hraje důležitou roli při regeneračních procesech. Umožňuje obnovit přetržená svalová vlákna.HMB také stimuluje tělo k čerpání energie z tukové tkáně. Díky tomu se rychle spálí. Díky tomu je možné budovat beztukovou svalovou tkáň. HMB je dostupný ve formě kapslí, tablet a jako doplněk k dalším doplňkům stravy.

Dbejte na hladinu minerálů a vitamínů

Každý chce zůstat zdravý a fit po mnoho let. Často si neuvědomuje, jak moc závisí na něm samotném a jak moc může svému tělu posloužit. Zdánlivě triviální otázka správné stravy nabývá na významu, pokud jde o lidské zdraví. Proč se tohle děje?

To, co každý den jíte, určuje, jaké ingredience jsou tělu dodávány, a to zase ovlivňuje jeho správné fungování. Aby lidské tělo správně fungovalo, musí dostávat pravidelné porce živin, vitamínů a minerálů. Jsou zodpovědné za jednotlivé procesy probíhající v těle a pokud chybí, vede to k poruchám a v důsledku toho k neduhům a nemocem.

Základem přísunu minerálních látek a vitamínů by měla být vyvážená strava, ale v uspěchaném každodenním životě je pro takový případ často obtížné postarat se o zdravou výživu, seženete speciální přípravky, které dodají cenné faktory a zabrání nedostatkům .

Previous post Nejlepší zdroje bílkovin
Next post Co znamená běhat?