Co znamená běhat?

Myslíme si, že o běhání víme všechno. Neboť co by na tom mohlo být prozrazující? Oblékáme boty a tepláky, jdeme ven a běžíme. Přitom to není tak jednoduché. Můžeme běhat měsíce a k ničemu to nevyužijeme. Musíte být schopni běhat, abyste zajistili, že účinky takové fyzické aktivity jsou uspokojivé.

V první řadě je potřeba mít správnou obuv. Musí se dokonale přizpůsobit chodidlu a tlumit nárazy nohy při běhu. Časy, kdy jsme běhali v teniskách, jsou dávno pryč. Boty samozřejmě nemusí být z nejnovějších kolekcí, ale běhání ve špatných botách může přinést spoustu problémů. Boty by měly být sladěné s vhodnými ponožkami, které jsou prodyšné.

Je lepší běhat ráno, protože večer se můžeme cítit příliš unavení. Při prvních trénincích byste neměli tělo příliš zatěžovat, protože vás můžeme od další snahy odradit. Vyplatí se zaměřit na nějakou pěknou běžeckou trasu, aby nás trénink prostě bavil. Před a po běhu je potřeba doplnit vodu v těle.

Při hubnutí se vyplatí běhat

Mnoho lidí začíná běhat, protože jsou přesvědčeni, že jim to pomůže udržet si perfektní postavu. Je pravda, že běhání nám v tom může pomoci, pokud běžíme správným způsobem. To, že půjdeme na stadion nebo do lesa a uběhneme pět kilometrů, nemusí stačit k dosažení zamýšleného cíle. Co by se tedy mělo udělat?

Za prvé, během běhu nemůžete dělat zastávky. Pokud vás rychlejší běh omrzí, je třeba přejít na mírné poklusávání, ale rozhodně byste neměli ležet a odpočívat. To by mohlo zvrátit stávající snahy. Změřte si tepovou frekvenci při běhu. Tuk se spaluje nejlépe, když je tepová frekvence kolem 70 % naší maximální tepové frekvence.

Vyplatí se je spočítat. Ranní běh přináší mnohem lepší výsledky. Než se vydáte na prohlídku, musíte vypít sklenici čisté vody s citronem. Během běhu musíte použít tzv intervalech. Zahrnuje střídání intenzivního běhu a zpomalení v kombinaci s cvičením. Po pár týdnech se pozitivní účinky takového cvičení jistě dostaví.

Nepřehánějme to s hubnutím

V moderní době je zdravý životní styl prakticky naší povinností. Nejde jen o to, že chceme vypadat hezky a mladě, ale životní tempo od nás vyžaduje maximální úsilí, abychom zůstali zdraví. Není divu, že většina z nás dodržuje různé diety a dává velký pozor na to, co a jak jíme.

Může však nastat okamžik, kdy se hubnutí stane naší posedlostí, která může být v určitém okamžiku nebezpečná. Obsedantní konverzace o dietě a hubnutí by měly upoutat naši pozornost. Celý svět se kolem toho netočí. Rytmus dne nemůžeme podřídit počítání a přepočtu kalorií. Pokud přeměníme každé jídlo, které sníme, na kalorie a každá sušenka v nás vyvolává pocit viny, je to znamení, že můžeme mít potíže.

Nevažte se každý den a berte každý nepatrný skok váhy jako vážný problém. Pokud jeden den sníme o něco více, nemusíme to hned kompenzovat hladověním nebo nadměrnou fyzickou námahou. K dietě a hubnutí je třeba přistupovat racionálně.

Previous post HMB – co to je?
Next post Výhody venkovního tréninku