Jak říkáme předtréninkovým suplementům?

Dobrým způsobem, jak připravit tělo na námahu každodenního tréninku, je užívání předtréninkových doplňků. Jejich úkolem je především poskytnout dostatečně velkou dávku energie ve formě sacharidů a připravit tělo na zátěž.

Díky vhodné struktuře a složkám si tyto produkty cení prakticky všichni sportovci bez ohledu na disciplínu, kterou provozují. Co jsou to za posměšky? Určitě obsahují sacharidy a bílkoviny – umožňují vám budovat svaly a využívat další energii.

Sportovci si uvědomují, že proces budování svalů lze zahájit ještě před začátkem tréninku – to je možné i díky předtréninkovým suplementům. Kromě klasických prvků bude složení obsahovat také taurin, který stimuluje tělo k boji a také zvyšuje bdělost. Předtréninkové doplňky najdete především ve sportovních obchodech – vyplatí se vybrat ten se správnou koncentrací složek. Dávkování jednou denně.

Dieta a doplňky stravy

Správně zvolená strava je jedním z nejdůležitějších prvků úspěšného tréninku. Je důležité, aby byla správně připravena, nejlépe odborníkem, který má dietní vzdělání. Jak by měl vypadat jídelníček sportovce?

Musí splňovat denní potřebu bílkovin, sacharidů, minerálů, sodíku a mnoha dalších mikroživin. V závislosti na druhu aktivity je nutné vybalancovat množství konkrétních složek tak, aby tělo mělo dostatek složek, které v danou chvíli nejvíce potřebuje.

V případě kulturistů bude tento protein nezbytný – je hlavním stavebním kamenem svalů, umožňuje jim regeneraci a brzdění katabolických procesů. Další důležitou složkou jsou sacharidy, které nám dodají energii na cvičení. Jejich přítomnost, zejména během ranního jídla, je vhodná. Další důležitou složkou jsou vitamíny. Velké dávky vitamínů výrazně urychlují regeneraci tkání a také zvyšují srážlivost krve.

Živiny v každodenní stravě

Správně zvolená strava je pro profesionálního sportovce jednou z nejdůležitějších věcí. Fyzická námaha způsobuje v těle nejen únavu, ale také ztrátu cenných živin. Minerální soli, sodík, draslík – všechny se vylučují z těla spolu s potem.

Pro správnou regeneraci organismu po intenzivním tréninku se vyplatí sáhnout po sportovní výživě. Na polském trhu najdeme mnoho zajímavých směsí živin pro aktivní lidi. co je v nich? Tyto produkty obsahují především velké množství bílkovin. V případě proteinových doplňků mohou tvořit až 80 % objemu produktu.

Dalšími složkami jsou sacharidy, minerální látky, vitamíny a tuky. Proteinové doplňky jsou ideální pro kulturisty a silové sportovce – pro ně je rozvoj svalů nesmírně důležitý. Živiny jsou prospěšné i z jiného důvodu – neobsahují složky zakázané antidopingovým zákonem, takže je můžete užívat bez obav z dodržování předpisů.

Previous post Jsou tyto doplňky bezpečné pro zdraví?
Next post Hydratace těla je tajemstvím zdravého těla