Jak vybrat to správné kolo pro vás?

Cyklistika je velké potěšení, ale také velmi zdravé cvičení. Tento pohyb však vyžaduje zdravé klouby a kosti. Vyžaduje také přizpůsobení kola velikosti osoby, která na něm jede, a také tras, které cyklista urazí. Existují některé z nejoblíbenějších typů dvoukolových vozidel.

Klasická kola a cyklokrosová kola jsou výbavou na překonávání dlouhých časů. Klasické kolo lze použít na asfaltové ale i polní cesty, krosové pouze na asfaltové.

Horská kola jsou určena i pro trénink a každodenní ježdění. To jsou zase kola, která, jak název napovídá, slouží k jízdě po nerovném terénu i po horách a kopcích. Horská kola mají vhodné odpružení, aby si poradila s takovými překážkami.

Typ kola je jedna věc, velikost druhá. Ten si také musíte vybrat podle své velikosti. Velikost kola se udává v palcích a to platí i pro velikost jeho kol. Standardní kolo pro průměrného vysokého dospělého bude měřit mezi 26 a 28 palci.

Naplánujte si své cyklistické trasy profesionálně

Cyklistika je sportovní aktivita, kterou lze spojit s vizuálním zážitkem. Cyklotrasy si stačí dobře a zajímavě naplánovat. Pokud se chcete svézt na kole, je dobré znát své možnosti a znát vzdálenost, kterou chcete ujet. Určení počtu kilometrů, které můžete během cesty ujet, rozhodně usnadní profesionální plánování trasy, kterou chcete absolvovat.

Cyklotrasy u nás nemusí nutně znamenat, že celý výlet absolvujete po speciálně určených cyklostezkách. Trasu si ale můžete naplánovat tak, abyste se pohybovali po méně frekventovaných nebo i vedlejších či obecních komunikacích.

Se správnou přípravou trasy vám může pomoci nejznámější internetový vyhledávač s funkcí mapy. Tam si můžete určit, že pojedeme na kole, aby nám vhodný program našel tu nejlepší možnou trasu. Pokud využijeme i turistické průvodce, upleteme ta nejzajímavější místa, která budeme moci během cesty vidět.

Dieta vhodná pro každého cyklistu

Intenzivnější nebo spíše rekreační cyklistika vyžaduje opravdu velkou dávku energie na šlapání. V závislosti na povaze vaší jízdy na kole můžete pečovat o své tělo tím, že jej zatížíte velkou dávkou sacharidů. A to je v podstatě ta nejdůležitější složka, kterou bude vaše tělo potřebovat. Říká se, že těstoviny jsou pro cyklistu takovým palivem, právě proto, že obsahují hodně sacharidů.

Kromě stravování je samozřejmě nesmírně důležité tělo správně hydratovat. Pokud jste amatér a výlety netrvají déle než zhruba dvě hodiny, stačí k pití běžná neperlivá minerální voda. Kromě rehydratace organismu minerální voda také posiluje kosti a klouby. Dá se dokonce říct, že je řádně promastí.

Na pití na delší vzdálenosti se zase vyplatí pořídit si izotonický nápoj, který má kromě zavlažování také doplnit vašemu tělu elektrolyty. Je také velmi důležité jíst pravidelně a nejíst příliš velká jídla. Jídla před výletem na kole je jistě nemožné.

Previous post Bazén – ideální forma fyzické aktivity
Next post Nejlepší zdroje bílkovin