Program posilování se zátěží

Cvičení je v poslední době velmi módní. Nejen muži, ale i ženy chtějí mít svaly, pěkně vyrýsované tělo atd. Oblíbené je především tzv. posilování s vlastní váhou. Každý by si samozřejmě měl vybrat ten správný tréninkový program pro sebe, tedy věk, váhu, pokročilost atd. V první řadě byste měli vědět, že takový plán musí být založen na správné stravě, protože bez ní není šance přibrat.

Taková strava musí být bohatá na bílkoviny, ale také sacharidy a tuky. Pokud jde o cvičení, měly by zase probíhat čtyři dny v týdnu, z nichž dva musí být věnovány horní části těla a dva dolním partiím. Tyto cviky je navíc nutné provádět s přiměřenou zátěží, protože bez ní není šance na správné přibírání.

Na začátku byste měli začít s cca 5 sériemi např. 5-10 opakování s tím, že pauzy mezi sériemi nebudou příliš dlouhé (cca 2-3 minuty). Takový program je samozřejmě nejlépe konzultovat s trenérem nebo člověkem, který v tom má zkušenosti.

Cvičení doma

Kruhový tréninkový plán doma je skvělou alternativou k split tréninku. Je vytvořen pro lidi, kteří nemají moc času a rádi by viděli účinky rychle. Toto školení nevyžaduje žádné zkušenosti. Mohou ji provádět lidé různého věku a pohlaví. Není potřeba žádný hardware. V praxi je cílem tréninku procvičit celé tělo v jednom sezení.

Správně zvolené cviky se provádějí po sobě. Začněte s největší svalovou skupinou a skončete s nejmenší. Toto rozložení by mělo trvat asi 30 minut. Díky tomu, že je trénink intenzivní, není potřeba aerobní trénink. Velkou výhodou tohoto tréninku je fakt, že můžeme spalovat tuk a zároveň procvičovat svaly.

Důležité je si před tréninkem stanovit vhodný cíl, např.: dnes chceme hlavně budovat svalovou hmotu. Další článek o rozcvičce. Je nezbytný, protože nás chrání před zraněním. K takovému tréninku vám poslouží schody, švihadlo nebo stacionární kolo.

Nezapomeňte na cvičení nohou!

Cvičení nohou je dobré pro lidi, kteří sedí nebo stojí po dlouhou dobu kvůli své pracovní poloze. V tomto případě se vaše nohy mohou na konci dne cítit unavené a oteklé. Stojí za to vědět, že správné cvičení může pomoci zbavit se otoků a zlepšit krevní oběh.

Jak víte, když přijdeme po práci domů a bolí nás nohy, většinou jdeme spát, protože se nám nic nechce. Každodenní chování však může ovlivnit vzhled a stav našich žil v příštích letech. Proto se po náročné práci vyplatí dát si relaxační koupel. Ve vaně můžete provádět masáž nohou pomocí masážního přístroje. Tím se stimuluje krevní oběh v nohách.

Po koupeli se hodí hřejivá nebo chladivá mast, pokud máme horké léto. Před spaním stojí za to udělat jednoduché cvičení, které nevyžaduje velkou fyzickou námahu. Měli byste si lehnout na záda, zvedat nohy a provádět tradiční tříkolku, jako byste skutečně jeli na kole. Takové cvičení umožňuje, aby svaly nestagnovaly a nohy nebyly oteklé.

Previous post Co byste měli jíst před tréninkem?
Next post Zdravý životní styl a sociální sítě