Co byste měli jíst před tréninkem?
Pohybová aktivita by měla být trvalou součástí každodenního fungování, protože si díky ní můžete nejen udržet vyrýsovanou postavu, ale přispívá i ke snížení rizika různých onemocnění a velmi nepříjemných neduhů.
Sportovci, kteří denně provádějí různé druhy cvičení, stejně jako kulturisté, kterým záleží na budování svalové hmoty, musí velmi pečlivě dodržovat pár velmi důležitých pravidel. Nejdůležitější je co jíst před tréninkem a kdy. Stojí za to vědět, že byste neměli nic jíst bezprostředně před cvičením, protože poslední jídlo byste měli sníst asi 2 hodiny před cvičením.
Je nesmírně důležité dodat tělu potřebné množství aminokyselin a také sacharidů, které jsou pro tělo palivem, protože dodávají potřebnou energii. Do jídelníčku by se však neměly zavádět tuky a sladkosti, které jsou také svým způsobem zdrojem energie, ale na výkonnost organismu mají špatný vliv.
Důležité faktory pro růst svalů
V lidském těle je asi 640 svalů a tvoří minimálně 1/3 tělesné hmotnosti. Aby svaly rostly, potřebují jak správnou stravu, tak i solidní silový trénink. Svalová tkáň je tvořena pomalými nebo rychlými vlákny.
Tato vlákna jsou zničena, tedy katabolismem, při jakékoli fyzické námaze, tedy i při tréninku. Proto je tak důležité nechat svaly odpočinout, dát jim čas na regeneraci. Je to také důležitý prvek sportovního životního stylu. Odpočinek je důležitý už jen proto, aby se předešlo přetrénování.
Pro svalový růst je důležitá rovnováha mezi tréninkem a odpočinkem, což je individuální záležitost, ale jedno bez druhého by nemělo existovat. Kromě stravy, tréninku a odpočinku je důležitá i správná suplementace. Svaly hrají v lidském těle důležitou roli. Jsou spojeny s kostmi šlachami a prostřednictvím stahů zodpovídají za pohyb kosterního systému.
Jablečný ocet není užitečný jen při vaření a čištění
Jablečný ocet není jen potravina. Používá se jak v kosmetologii, tak v medicíně. Je také skvělým antioxidantem – pomáhá zbavovat tělo toxinů, zabraňuje ateroskleróze a také přispívá k udržení skvělé postavy díky tomu, že urychluje trávicí procesy.
Chrání před infekcemi a sloučeniny v něm obsažené způsobují expanzi krevních cév, což zlepšuje práci vnitřních orgánů. Jablečný ocet úspěšně nahradí majonézu v salátech nebo jiných pokrmech. Pomáhá také předcházet cukrovce, protože při přidání do jídel zpomaluje zvyšování hladiny cukru v krvi, urychluje tvorbu inzulinu.
Je dobré si doma připravit vlastní ocet, protože ty kupované v obchodě často obsahují nežádoucí přísady. Vyberte si pár pěkných jablek, omyjte je a nakrájejte na malé kostičky – spolu se slupkou a jádřincem. Vložte je do velké zavařovací sklenice a zalijte převařenou vodou s cukrem v poměru lžíce cukru na sklenici vody. Nechte jablka několik týdnů v uzavřených sklenicích a poté je přelijte do lahví.