Vyplatí se používat doplňky?

Doplňky stravy jsou u nás velmi oblíbené. Není to tak dávno, co jste mohli v televizi slyšet a číst v novinách, že letos se prodal rekordní počet těchto látek. To jistě znamená, že Poláci se zajímají o zdravý životní styl. Jsou však tyto doplňky vždy tak dobré pro celé naše tělo?

V některých případech tomu tak bohužel není. K tomu dochází, když někdo bere doplňky, aniž by přesně věděl, že tyto vitamíny potřebuje. Pamatujte, že přemíra některých přísad je také škodlivá. Proto stojí za to provést příslušný výzkum. Z těchto výsledků můžete vyčíst, zda se vyplatí užívat nějaké doplňky.

Pokud máte správné množství železa, suplementace touto živinou se nedoporučuje a může být dokonce škodlivá. Proto stojí za to mít na paměti. Samozřejmě, suplementace je obvykle opravdu dobrou volbou. Díky němu můžete posílit tělo či imunitu a podpořit imunitní systém. Suplementy je však třeba brát s rozumem.

Doplňky stravy a zdraví

Sledováním reklam v televizi nebo jejich poslechem v rádiu se můžeme přesvědčit, že doplňky stravy jsou nejen zdravé, ale také nesmírně potřebné, aby našemu tělu něco chybělo. Nic nemůže být chybnější.

Stačí si přečíst etiketu na jakémkoli doplňku a podívat se na poměry mikro a makroživin k různým nezdravým složkám. Tableta nebo prášek rozpuštěný ve vodě nikdy nenahradí ingredience, které bychom měli získat z vyvážené a pestré stravy. Stejný nápis je k přečtení na každém doplňku stravy a stojí za to si ho vzít k srdci.

Místo toho, abyste se cpali suplementy, musíte se „snažit“ a zjistit, které produkty obsahují jaké složky. Pokud potřebujeme hořčík, vápník, vitamín C nebo A – protože takové signály nám naše tělo dává – zjistěme si, jaké produkty obsahují a sáhněme přímo po nich. A denně: dbejme jen na to, abyste jedli pestře, sáhněte po různých surovinách. Je to dost!

Doplňky stravy – úžasné a na všechno

Při sledování jakéhokoli televizního programu v kteroukoli dobu, doslova, během reklamních přestávek narazíme na desítky různých reklam. Stojí za zmínku, že dnes drtivou většinu reklamy nakupují společnosti nabízející léčivé přípravky a léky. No a v takových reklamních blocích můžete vidět i doplňky stravy.

Velmi často jsou tato specifika dokonce označována za zázračná a léčí a pomáhají doslova na všechno. Pokud jste byli doposud zdraví a cítili se skvěle, po shlédnutí pár reklamních pramenů můžete říci, že máte spoustu různých neduhů, o kterých jste dříve neměli ani tušení. Problém je, že většina těchto neduhů je výsledkem naší představivosti, stimulované těmito reklamami.

Jejich působení je však samozřejmě účinkem placeba, tedy naší psychiky náchylné k nejrůznějším podvědomým manipulacím. Neexistují žádné zázračné doplňky stravy, ale existují takové, které skutečně mohou pozitivně přispět k našemu životu a zdraví. Vyplatí se však konzultovat užívání jakýchkoli pilulek se svým rodinným lékařem.

Previous post Nejdůležitější zásady nácviku sochařství
Next post Jak se zdravě stravovat v horkých dnech?