Nejdůležitější zásady nácviku sochařství

Plánujete brzy začít trénovat na tzv. plastiku? Proto potřebujete vědět o několika nejdůležitějších pravidlech, díky kterým budou cvičení nejúčinnější. Nikdo z vás nemůže zapomenout, že sochařský výcvik vyžaduje, abyste již měli určité základy.

Pokud tedy hmotu nemáte, měli byste na ní především zapracovat. Abyste udělali správnou sochu, musíte mít již určitý počet svalů. Kruhový trénink je velmi dobrým řešením pro plastiku. Nesmíte zapomínat, že cvičení prováděná pod ním by měla být prováděna s velmi vysokou intenzitou.

To znamená, že každý musí udělat alespoň 12 opakování v sérii – nejlépe v relativně rychlém tempu. Nutno podotknout, že do takového tréninku musí být zapojeno celé tělo. Během tréninku provádějte dva okruhy, mezi cviky je maximálně 30 sekund. Samotný trénink by měl trvat minimálně hodinu. Musíte provádět alespoň čtyři takové kurzy týdně.

Proč lidé s osobním trenérem dosahují výsledků rychleji?

Lidé, kteří trénují v posilovně, se dělí na dvě skupiny. Někteří provádějí cviky zcela samostatně – nebo využívají pomoci svého kamaráda či kolegy. Jsou i lidé, kteří cvičí individuálně – pod dohledem osobního trenéra. Lidé z druhé skupiny v naprosté většině případů odvádějí lepší práci a rychleji dosahují určitých cílů.

Z čeho pochází? Proč lidé s osobním trenérem dosahují výsledků, které si kdysi sami stanovili, rychleji? Takoví lidé cvičí především pod dohledem specialisty, který dokáže perfektně sepsat celý tréninkový plán. Každá minuta je pak dokonale využita. Navíc je to člověk, který umí poradit i v dietních otázkách a jak známo, důležitým faktorem je i správná výživa.

Nelze opomenout, že osobní trenér vás dokáže dokonale motivovat k ještě většímu úsilí, což se samozřejmě promítá do dosažených výsledků. Pokud tedy chcete rychleji zaznamenat účinky své práce, doporučuje se pomoc osobního trenéra.

Najměte si mezilidského trenéra

Pokud máte hodně peněz a můžete si dovolit každý luxus, být fit a pečovat o své tělo vypadá úplně jinak. S finančními možnostmi se o sebe můžete postarat pokročilejším způsobem.

Můžete si dopřát konzultace s individuálním mezilidským trenérem, který pro nás vypracuje tréninkové programy individuálně šité na míru vašim potřebám, očekáváním a možnostem. Čím lepší pověst trenér má, tím vyšší jsou samozřejmě náklady na jeho angažování. Nejlepší mezilidští trenéři si účtují tisíce zlotých za hodinu práce, ale jejich služeb využívají hlavně psychicky vyhořelé hvězdy showbyznysu. Takový trenér se postará o vše od motivace přes akci a konče tréninkovým plánem až po kondici.

Další věcí je využití služeb osobního trenéra v posilovně nebo ve fitku. Takový trenér se zabývá pouze rozvojem školení a jeho najmutí není nijak zvlášť nákladné. Přesto se vyplatí této možnosti využít, protože si můžete být jisti, že trénink v posilovně přinese požadované výsledky v co nejkratším čase.

Previous post Výhody venkovního tréninku
Next post Vyplatí se používat doplňky?