Vyplatí se při tréninku volit velmi těžké zátěže?

Každý, kdo pravidelně chodí do posilovny, si musí uvědomit, jak důležité je správně provádět tréninkovou jednotku. Výběr závaží pro každý cvik je nesmírně důležitý. Vyplatí se při tréninku volit nejvyšší zátěže? To není nejlepší nápad.

Musíte počítat s tím, že trénink se musí opakovat. Provádí se za účelem dosažení konkrétních cílů. Proto stojí za to udělat vše pro to, aby to bylo správně. Pokud cvičíte nejtěžší váhy a maximální zátěže, kolik opakování budete schopni udělat? Nic moc a o to nejde.

Cvičení musíte provádět tak, aby zátěže odpovídaly aktuálním schopnostem cvičícího. Nemohou být příliš velké, protože pak bude obtížné provést byť jen jednu účinnou sérii. Příliš nízká hmotnost však také není příliš dobrá. V tomto případě stážista rychle ztratí nadšení pro další úkoly a nebude správně motivován. Výběr zátěží by se proto neměl podceňovat.

Vyplatí se mít osobního trenéra

Mnoho slavných lidí, celebrit a herců má osobní trenéry, kteří hlídají jejich fyzickou kondici, jídelníček a jídelníček. Můžete se sami sebe zeptat, zda bychom mohli využít i osobního trenéra? Ukazuje se, že stále více lidí využívá služeb osobního trenéra a v žádném případě to není efekt nějakého rozmaru.

Cviky, které denně používáme, jsou většinou určeny pro široké spektrum lidí. Oproti zdání to není vůbec žádná výhoda. Každý organismus je jiný a jak už to u diety bývá, potřebuje něco jiného. Individuální trenér dokáže přizpůsobit tréninkový a cvičební plán každému z nás.

Obvykle bere v úvahu náš životní styl, potřeby, zdravotní stav, typ práce a další podobné faktory. Již při prvním setkání s osobním trenérem lze sestavit individuální akční plán. Po provedení podrobného rozhovoru je schopen určit naše preference a potřeby. Na jejich základě vypracuje sestavu cviků, které nám pomohou zhubnout a udržet si perfektní postavu.

Klady a zápory tréninkových a fitness hodinek

Fitness tréninkové hodinky jsou v obchodech dostupné v různých verzích a s různými možnostmi. Některé fungují na bázi samostatných zařízení měřících jednotlivé tréninkové parametry, jiné se k chytrému telefonu připojují odesíláním informací přímo do aplikace v něm nainstalované.

Všechna tato zařízení, běžně známá jako „fit watch“ nebo „smart watch“ nebo případně „smart fit“, mají své výhody i nevýhody. Určitě je výhodou, že můžeme sledovat jednoduché tréninkové parametry jako rychlost běhu, vzdálenost nebo třeba puls, pokud máme k jeho měření přídavné zařízení. Nevýhodou těchto zařízení však je, že jejich baterie příliš dlouho nevydrží.

Většina z nich navíc není voděodolná, což znemožňuje trénink v dešti a běhat můžete i za deštivého počasí. Určitě se nám takové hodinky propojené s chytrým telefonem budou hodit pro záznam našeho tréninku, díky kterému můžeme porovnávat naše denní úspěchy a prohlížet si úspěchy z minulých termínů.

Previous post Jak se zdravě stravovat v horkých dnech?
Next post Co je to zdravý životní styl?