Trénink lýtek – jak cvičit a co tímto tréninkem doplnit a další.

Lidé, kteří trénují, často zapomínají na svá lýtka, takže jejich postava nevypadá úměrně. Mezitím jsou svalnatá lýtka nezbytná, aby naše tělo bylo silné. Cviky na tuto partii svalů jsou specifické, ale klidně je zvládnete i doma. Přesto je trénink trochu jiný než u jiných svalových skupin.

Za prvé, pro lýtka byste měli udělat více opakování. Cvičení by se nemělo přerušovat, ani když máme pocit, jako by naše svaly hořely. Je potřeba několik desítek opakování, zatímco pro ostatní svaly asi 10. Jedním z nejúčinnějších cviků na lýtka jsou tzv. cviky na lýtka. oslí lezení.

Tyto cviky lze provádět s partnerem nebo s využitím speciálního stroje. Jak to vypadá? Opřeme se pažemi o pevnou podložku, čímž vytvoříme pravý úhel mezi trupem a nohama. Poté zatížíme spodní část zad a snažíme se zvednout váhu zvednutím chodidel. Cvičení není příliš složité, ale vyžaduje určitou ochranu kvůli namáhání zad.

Budujte s námi hmotu!

Cílem většiny lidí, kteří pravidelně navštěvují posilovnu, je nejen péče o vlastní zdraví, ale také vybudování působivé hmoty, ze které se budou vyřezávat svaly. Mnoho začínajících kulturistů se hned od začátku rozhodne pro další suplementaci stravy, aby podpořili proces budování hmoty. Je to však dobré řešení? Určitě ne!

Nejlepší možností bude kombinace dvou klíčových prvků: správně zvolená strava a pravidelný trénink. Pro masový růst pak nebudeme muset sahat po žádných proteinových doplňcích. Proto se před zakoupením členství v posilovně vyplatí poradit se s dietologem a trenérem – tito lidé budou vědět, jak zdravě budovat vaši svalovou hmotu.

Případný protein na hmotu vám doporučí o něco později, až budete zdatnější sportovec. Proto pamatujte: na suplementaci na začátku zapomeňte. Raději se zaměřte na svůj jídelníček a správné cvičení – to je klíč k úspěchu a masovému budování. Hodně štěstí!

Jaké doplňky zvolit?

S touto otázkou se potýká snad každý člověk, který chce mít tělo s dokonalými proporcemi. Když se však rozhodneme pro konkrétní lék, vyvstávají další pochybnosti o tom, jak jej užívat, v jakých dávkách, s jakými dalšími látkami může náš doplněk interagovat, jaké vedlejší účinky jeho užívání může mít?

Než se rozhodneme nějaký doplněk užívat, musíme se pečlivě podívat na to, co obsahuje a zda je pro naše tělo bezpečný. Měli bychom také pamatovat na to, že stejná látka, kterou užívají dva další lidé, může způsobit zcela odlišné reakce. Na trhu najdeme řadu různých druhů specifik.

Nejoblíbenějším a nejdoporučovanějším z nich je kreatin, který uvolňuje energii potřebnou pro syntézu svalových bílkovin, zvyšuje také výkonnost svalů a urychluje jejich regeneraci. Bylo také zjištěno, že má pozitivní vliv na proces hojení ran. Doporučení pro jeho příjem nejsou univerzální, váha požité dávky kreatinu by měla být přizpůsobena tělesné hmotnosti.

Previous post Kdy je potřeba suplementace?
Next post Školení všeobecného rozvoje – co byste si neměli zapamatovat?